Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama fiyatları
Zirkonyum diş kaplama fiyatları

Estetik bir çözüm olarak porselen ile kaynaştırılmış zirkonyum kaplama fiyatları; tek diş için en ucuz 2500 ile 4000TL arasında, monolitik zirkonyum kron ücretleri ise 3500 ile 5000TL arasında değişmektedir.

Diş kaplaması; travma, çürük ve büyük dolgular nedeniyle zayıflamış dişleri korumanın en ideal yoludur. Günümüzde sıklıkla bu tür dişleri restore etmek ve daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmak için zirkonyum tercih edilir. Zirkonyum kaplamalar vücut ile tamamen biyo-uyumludur ve metal içermediği için herhangi bir yabancı madde reaksiyonuna neden olmaz.

Diş hekimlerinin kaplama dişlerde tercih ettiği zirkonyum markaları, üretim maliyetleri ve dolayısı ile tarifeleri farklıdır. Bu nedenle klinikleri arayıp bilgi almanız daha uygun maliyetli diş yaptırma seçenekleri karşılaştırmanızı ve tedaviye en ekonomik bir şekilde sahip olmanızı sağlar.

Zirkonyum diş fiyat listesi
TDB’nin 2023 yılı fiyat tarifesine göre zirkonyum diş tedavi ücretleri şu şekildedir:

Zirkonyum destekli porselen diş kaplaması: 2880TL
Monolitik full zirkonyum diş: 2880TL
Zirkonyum gülüş tasarımı (20 diş): 57600TL
Tek diş eksikliği zirkonyum köprü diş: 8640TL
İmplant üstü zirkonyum diş: 3505TL
32 diş tüm ağız komple zirkonyum kaplama : 92160TL
Zirkonyum dolgu: 4640TL
Zirkonyum öncesi geçici kaplama: 575TL
Eski kaplama diş sökülmesi: 485TL
Türk Diş Hekimleri Birliğinin hazırladığı bu rehber bu tarife her yıl sonunda güncellenir ve zirkonyum bedelini içermez.

Zirkonyum kaplama yaptıranlar fiyat araştırması yaparken nelere dikkat etmeli?
Tüm diş tedavilerinde olduğu gibi, sağlıklı bir zirkonyum kaplamaya için en önemli faktör diş hekiminizle birlikte diş teknisyenin bilgi ve becerisidir. En pahalısı en iyisidir kuramı, ambalajlı ürünlerde geçerlidir. Kişiselleştirilmiş tedavilerde tedavi maliyetini etkileyen pek çok faktör vardır.

Kullanılan zirkonyumun özelliklerini değerlendirin. Çünkü diş sıkma alışkanlıkları olan bireylerde zirkonyum porselen yerine monolitik zirkonyumlar daha çok tercih edilir. Bu tür bir alışkanlığınız varsa mutlaka doktorunuza bilgi verin.

Kaplamaların tek mi yoksa birleşik mi olacağını öğrenin. Daha beyaz dişlere sahip olmak amacıyla sıklıkla tercih edilen tüm ağız komple zirkonyum tedavilerinde, eksik dişlerin olduğu bölgeler diş köprüsü ile restore edilir. Ayrıca bazen hekimler zayıf ve çok küçülmüş dişleri korumak ve kaplama dişlerin ömrünü uzatmak için birleştirmeyi tercih eder. Tek tek olarak takılan zirkonyum dişlerde tedavi süreci nispeten daha uzun ve hassastır.

Hekiminizin tercih ettiği laboratuvar, kullandığı pahalı alman yada ucuz çin zirkon markaları ve hatta kullanacağı yapıştırıcı bile tedavi fiyatlarını etkiler.

Tedaviniz için tercih edeceğiniz diş kaplama modeli ve kullanılan zirkonyumun rengi ücreti etkilemez.

Zirkonyum diş tedavisi kaç gün sürer?
Zirkonyum kaplamalar klinik ile laboratuvarın ortak çalışmasını gerektiren kombine tedaviler olduğu için tedavi randevusu planlanmadan önce kliniğin ve laboratuvarın takvimi ayarlanmalıdır. Basit vakalarda tedavi 5 gün içerisinde tamamlanırken, komplike vakalarda ise 7-8 gün içerisinde tamamlanır.Bu nedenle tedaviniz için lanlama yaparken geliş ve dönüş günlerinizi bu süreye eklemeniz gerekir.

Zirkonyum diş kaplaması yaptıranlar fiyatları ve tedavi hakkında yorumlarını bizimle paylaşabilirler.

Randevu Alın E-Posta
ArabicEnglishItalianRussianSpanishTurkish